Arvan Blog

بلاگ

اتفاقات روزمره، اخبار مهم و دیگر مطالب ابر آروان

Open Categories
Close Categories
دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ

Date ۲۵ تیر ۱۳۹۸
Category مقاله‌
Avatar وحید اشرفیان
Date ۲۵ تیر ۱۳۹۸
Category مقاله‌

در جلسه‌ی ۲۵۵ گروه کاربران گنو/ لینوکس تهران که ۲۰ تیر ۱۳۹۸ و در فضای کار اشتراکی زاویه برگزار شد، وحید اشرفیان؛ استواردار ابر آروان براساس تجربیات شخصی در شرکت‌های مختلف و مشاهداتی که در سایر شرکت‌ها از فرآیند توسعه نرم‌افزار داشته، به «اشتباه‌های رایج در فرآیند تولید نرم‌افزار» پرداخت؛ اشتباه‌هایی که می‌توانند در آینده‌ی دور یا نزدیک هزینه‌های بالایی را روی دوش تولیدکنندگان بگذارند. اشتباه‌هایی مانند Releaseهای بدموقع که در بدترین زمان ممکن یک باگ بزرگ را وارد سیستم می‌کنند و تا توسعه‌دهندگان متوجه آن شوند، ضرر هنگفتی به سیستم وارد شده است. یا معماری‌های بد نرم‌افزاری که با مرکزیت یک دیتابیس بزرگ، هزینه‌ی توسعه و اصلاح سیستم را چند برابر می‌کنند.

البته این ارایه صرفن طرح مشکل‌ها نیست و وحید پس از مرور هر کدام از این اشتباه‌ها، به‌شکل خلاصه، به دیدگاه درست‌تر -که می‌تواند این اشتباه‌ها را کاهش دهد یا حذف کند- می‌پردازد و از زاویه دید best practiceهای DevOps توصیه‌هایی برای اصلاح این خطاها ارایه می‌دهد.

فیلم این ارایه در ادامه آمده است.

 

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به لغو
Comments نظرات
Avatar علی ۲۷ تیر ۱۳۹۸
Reply پاسخ
در مورد قسمت اسکیل پارت یک که گفتید همه سرویس ها با دیتابیس با هم در ارتباط نباشن چون کل سیستم ممکنه از کار بیافته راه حل های بهتر چیه؟
Avatar امیر نورانی ۲۶ تیر ۱۳۹۸
Reply پاسخ
مرسی وحید جان برای من شخصا خیلی مفید بود چون چند ساله دنبال DevOps هستم و چندبار سعی کردم کوبرنیتیز و داکر رو یاد بگیرم ولی خب اینجا خیلی چیزها برام روشن شد.
Avatar سپهر محقق ۲۶ تیر ۱۳۹۸
Reply پاسخ
لطفا اگه امکانش هست فایل ارائه هم قرار بدین.
Avatar پویا ۲۵ تیر ۱۳۹۸
Reply پاسخ
ممنون از به اشتراک گذاری این ویدیو :). دمتون گرم