Arvan Blog

بلاگ

اتفاقات روزمره، اخبار مهم و دیگر مطالب ابر آروان

Open Categories
Close Categories
دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ

Date ۹ دی ۱۳۹۷
Category خبر
Avatar هستی شهریزفر
Date ۹ دی ۱۳۹۷
Category خبر

افزایش سرمایه‌ی مرحله‌ی دوم شرکت نویان ابر آروان (سهامی خاص) به‌منظور توسعه‌ی زیرساخت یکپارچه‌ی ابری آروان با سرمایه‌گذاری شرکت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) محقق شد.

هلدینگ فناپ با سرمایه‌گذاری ۲۰ تا ۴۰ میلیارد تومانی، مجموع سهام خود را در این شرکت دانش‌بنیان به ۴۷درصد افزایش داد و بیش از ۵۰درصد از سهام آروان هم‌چنان در اختیار موسسان این شرکت باقی مانده است.

پویا پیرحسینلو؛ اسپبهد اجرایی آروان در این‌باره گفت: «بخش عمده طرح تامین مالی توسعه آروان به‌کمک افزایش سرمایه و اخذ تسهیلات بانکی توسط فناپ، بانک پاسارگاد و صندوق‌های توسعه‌­ای و تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان و بخش دیگر به‌کمک مشارکت مدنی با شرکت‌های همکار محقق خواهد شد.»

آروان سه سال پیش، کار خود را در قالب یک استارت‌آپ و با تولید و عرضه‌ی شبکه‌ی توزیع محتوا (CDN)‌ آغاز کرد و اکنون با عرضه‌ی ۹ محصول حوزه‌ی ابری، تنها عرضه‌کننده‌ی زیرساخت یکپارچه‌ی ابری در ایران است. ارزش‌گذاری آروان در این مرحله بر پایه‌ی پیش‌بینی‌های فروش دو سال آتی این شرکت و به‌شکل متغیر بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

دکتر مجید قاسمی؛ رییس هییت مدیره‌ی فناپ و مدیرعامل بانک پاسارگاد ضمن تجلیل از سخت‌کوشی‌های آروانی‌ها در سال‌های گذشته، آروان را استارت‌آپی متفاوت برشمرد که می‌تواند سرآغاز  تحولات ملی شگرفی در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال‌های آینده‌ باشد.

دکتر جوانمردی؛ مدیرعامل فناپ نیز درباره‌ی این افزایش سرمایه گفت: «فناپ در کنار اهداف تجاری و فناورانه‌ی خود، سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های ممتاز را به‌ویژه در حوزه‌ی بومی‌سازی فناوری‌های راهبردی، بخشی از مسوولیت اجتماعی خود می‌داند و در این راستا علاوه‌بر سرمایه‌گذاری در آروان، ظرفیت‌های فنی و تجاری سایر شرکت‌های زیرمجموعه‌ی خود را در اختیار این شرکت پیشرو قرار می‌­دهد.»

پویا پیرحسینلو؛ اسپهبد اجرایی آروان، هم‌زمان با این افزایش سرمایه، با هدف تبادل تجربیات و کمک به بهبود فضای اکوسیستم استارت‌آپی کشور، در یادداشتی با نام «یک‌سال مذاکره با سرمایه‌گذاران» به جزییات ارزش‌گذاری و مذاکرات آروان با بیش از ۲۰ سرمایه‌گذار مختلف پرداخته است.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به لغو
Comments نظرات
Avatar سهیل خیری ملتخواه ۱ بهمن ۱۳۹۷
Reply پاسخ
سلام و درود . خیلی خبر خوبی بود. آروان شایسته بهترین هاست. مطمئن آروان یک رقیب جدی برای cloudflare است این افتخار ای است برای ما ایرانیان به خصوص متخصصین حوزه وب که با شرکتهای بزرگ ایالات محتده در رقابت هستیم. مطمئن با وجود شرایطی که ما ایرانیان به خوبی به محدودیت ها و تحریم های این حوزه آشنا هستیم آروان یک نکته عطفی است برای همه متخصصین #به_آروان_افتخار_میکنیم
Reply Avatar هستی شهریزفر ۲ بهمن ۱۳۹۷
درود ممنون از توجه شما.