Arvan Blog

بلاگ

اتفاقات روزمره، اخبار مهم و دیگر مطالب ابر آروان

Open Categories
Close Categories
دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ

Date ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
Category یادداشت
Avatar پویا پیرحسینلو
Date ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
Category یادداشت

استمرار رکود کشور در سال 1396 بسیاری از کسب‌وکارها را وادار کرد با توجه به پیش‌بینی اوضاع سخت پیشِ ‌رو، برای سال 1397 برنامه‌هایی انقباضی و محتاطانه در نظر بگیرند، اما وضعیت به‌شکلی پیچیده‌تر از بیش‌تر پیش‌بینی‌ها پیش ‌رفت تا جایی‌که در کم‌تر از ۳ ماه، کشور رشد بیش از ۲۰۰درصدی نرخ ارز را تجربه کرد؛ اتفاقی که امسال آغاز‌کننده‌ی یک دوره‌ی تلخ «رکود تورمی» در کشور شد.

بسیاری از اقتصاددان‌ها و مشاوران کسب‌وکاری در چنین موقعیتی کاهش جدی هزینه‌ها را توصیه می‌کنند و البته انتخاب اجرایی بسیاری از مدیران هم کاهش هزینه‌ها از طریق کاهش تعداد پرسنل و کاهش پرداختی‌های شرکت‌ها از جمله حذف اضافه‌کاری، کارانه، پاداش، ناهار و غیره بود.

اما دیدگاه آروان کاملن متفاوت است. ما تصمیم گرفتیم به‌طور میانگین ۳۰درصد حقوق آروانی‌ها را افزایش دهیم؛ چرا؟ چون نگاه ما برخلاف نگاه بسیاری از شرکت‌هایی که در سراسر دنیا فعالیت می‌کنند، انجام اقداماتی است نه در حمایت از سهام‌داران، بلکه در حمایت از مالکان واقعی شرکت یعنی «توسعه‌دهندگان و معماران ابر آروان».

برخلاف کسانی‌که فکر می‌کنند در وضعیت اقتصادی نا خوشایند، این شرکت است که بیش‌تر از همیشه به کاهش هزینه‌ها نیازمند است، ما فکر کردیم این همکاران‌مان هستند که بیش‌تر از همیشه به حمایت مادی شرکت نیاز دارند.

شاید از نظر برخی از کسانی‌که این یادداشت را می‌خوانند تصمیم ما خام یا اشتباه به نظر بیاید و تصور شود که پی‌آمد آن، خسارت‌های جبران‌ناپذیری به شرکت وارد می‌کند. ممکن است تصور شود اگر بقای شرکت نباشد، نفع درازمدت همکاران هم اتفاق نمی‌افتد، اما با احترام به این دیدگاه‌ها، انتخاب ما کمک به افزایش درآمد همکاران‌مان بود و همچنین اعتقاد داریم علاوه‌بر نگاه انسانی، چنین تصمیمی سبب افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌های سخت‌افزاری-زیرساختی و در نتیجه بهبود وضعیت اقتصادی شرکت خواهد بود.

 

می‌توانید از این‌جا نگاهی به فرمول حقوق شفاف ابر آروان بیاندازید و در این‌باره بیش‌تر بدانید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به لغو
Comments نظرات
Avatar امیرحسین ۱۷ شهریور ۱۳۹۷
Reply پاسخ
سلام مجموعه خیلی دوست داشتنی هستید صرفا نه فقط به خاطر این افزایش 30 درصدی نه ، به خاطر ساختار و رفتاری که دارید ، از همون اولی که اشنا شدم باهاتون حس خوبی داشتم بهتون، توی فضای مجازی هم بچه های تیمتون رو فالو میکردم و ... یکی از دوستام میگفت مجموعه شما ورشکست میشه دووم نمیاره ، وقتی این خبر رو نشونش دادم ساکت شُد ، امیدوارم همیشه این مجموعه موفق باشه و رو به جلو بره همچنین اعضای تیمتون روز به روش پیشرفت کُنن ، من از طریق آقای مُقدس شما رو پیدا کردم ، حال خوبی پیدا میکنم اینجا رو میخونم ، خیلی دوست دارم تو مجموعه شما فعالیت کُنم چون فکر میکنم باعث میشه پیشرفتم چند برابر بشه ولی فکر میکنم نتونیم باهم همکاری کُنیم. امیدوارم موفق باشید. به امید دیدار امیرحسین
Avatar وحید ۱۶ شهریور ۱۳۹۷
Reply پاسخ
بیش از همه چیز با اجرای این ایده ، به برند تون ، ارج و قرب دادید .خیلی پخته عمل کردید . نظلم پرداخت شفاف یعنی Base قوی . اگر در نیمه دوم سال 97 به پلن تدوین شده تون برسید در نوع خود یک الگو خواهید شد . با آرزوی موفقیت روزافزون
Avatar لیلا رفایی ۱۵ شهریور ۱۳۹۷
Reply پاسخ
احسنت و افرین به این دیدگاه و مدیریت صحیح ، شما با اینکار نه تنها منابع انسانی خودتون رو حفظ کردید و ارزش نهادید باعث شدید که نیروی انسانیتون بیش از پیش وفاداریشون رو ثابت کنند . ای کاش من هم یک اروانی بودم
Avatar رضا ۱۴ شهریور ۱۳۹۷
Reply پاسخ
تبریک به این سطح فکر مدرن و عالی
Avatar علی ۱۴ شهریور ۱۳۹۷
Reply پاسخ
چه شرکت خوبی از این شرکتاس که آدم دوست داره توش زندگی کنه نه کار
Avatar someone ۱۴ شهریور ۱۳۹۷
Reply پاسخ
شرکتی با نگرش و افق دیدی متفاوت نسبت به سایرین. امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید
Avatar سینا ۱۴ شهریور ۱۳۹۷
Reply پاسخ
تورم ۲۰۰ درصد رو شما میشه بگید با کدوم سبد کالای مصرف کننده حساب کردید؟
Reply Avatar آروان ۱۴ شهریور ۱۳۹۷
«رشد ۲۰۰ درصدی نرخ ارز»
Avatar گشتاسب ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
Reply پاسخ
از هیچ استارتاپ ایرانی این سطح از پختگی رو توقع نداشتم! واقعا به مدیران ابراروان تبریک میگم, بهترین انتخاب رو داشتید!!
Avatar javad_bahadori ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
Reply پاسخ
راه کاری کاملا اشتباه در دنیای اقتصاد. این راهکار پیشنهاد کدومتون بود ؟ راه کار در این جور مواقع اینه که مدیران مجموعه حقوقشون رو کمتر از کارمندان کنن . نه حقوق کارمندانرو زیاد - در بحران اقتصادی اکثر شرکتها به دنبال کاهش هزینه های جانبی شون هستن و خدمات شما هم هزینه های جانبی برای اونهاست. با افزایش سریع حقوق کارمندان فشار روانی در مجموعه ایجاد میشه و بهبود
Reply Avatar آروان ۱۴ شهریور ۱۳۹۷
سپاس از نظرتون. ساختار حقوق مدیران و تمامی همکاران ابرآروان شفاف است: https://www.arvancloud.com/fa/internal/transparent-fee ما تصور می‌کنیم حمایت از ذهن‌های زیبا نتیجه‌ای برخلاف تصور شما یعنی افزایش درآمد و کاهش مجموع هزینه‌های آروان را در پی خواهد داشت.
Avatar امین ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
Reply پاسخ
سلام. معمولاً و کلاً خیلی کم کامنت می دم اما الان احساس کردم لازمه این حرف ها رو مطرح کنم. آروان رو همیشه دوست دارم، براش احترام قائلم و تحسین می کنم نه فقط به خاطر اینکه متفاوت عمل می کنه، بلکه به خاطر اینکه متفاوت و درست عمل می کنه. از همون اول که اتفاقی و از طریق وب سایت دیگه ای وارد وب سایت آروان شدم انرژی خوب و مثبتش رو احساس کردم. الان هم هر وقت وب سایت، کانال یا ایستاگرام آروان رو چک می کنم، حالم خوب میشه و فکر می کنم حال خوب تیم آروانه که به من منتقل میشه. برای همه ی تیم آروان آرزوی موفقیت و سلامتی دارم و امیدوارم با قدرت کارشون رو ادامه بدن چون خودشون رو باور دارن و باور دارن که میشه انجامش داد. (این مورد رو ویژه تر دوست دارم) امیدوارم من هم یه روزی و به زودی آروانی بشم هر چند شاید الان هم باشم، التبه نه رسمی ولی قطعاً قلبی :))
Reply Avatar آروان ۱۴ شهریور ۱۳۹۷
سپاس از محبتتون. خوشحال می‌شیم شما رو در کنارمون داشته باشیم، به https://www.arvancloud.com/fa/jobs سر بزنید و حتمن برای ما رزومه بفرستید.