Arvan Blog

بلاگ

اتفاقات روزمره، اخبار مهم و دیگر مطالب ابر آروان

Open Categories
Close Categories
دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ

Date ۱۴ دی ۱۳۹۸
Category خبر
Avatar هستی شهریزفر
Date ۱۴ دی ۱۳۹۸
Category خبر

ابر آروان در راستای شفافیت اطلاعات و در جایگاه منبع مستقل، تلاش کرده است تا با دردسترس قرار دادن اطلاعات زیرساخت اینترنت کشور، گزارش درلحظه‌ای از وضعیت اتصالات ایران در اختیار همگان قرار دهد.

رادار ابر آروان

اطلاعات سامانه‌ی رادار ابر آروان شامل وضعیت ارتباطات اینترنتی ۱۰ دیتاسنتر پرترافیک شامل آسیاتک، ایرانسل، همراه اول، های‌وب، رسپینا، افرانت و مبین‌نت در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان و تبریز است که از طریق پروتکل HTTPS دسترسی به ۸ سایت پربازدید جهانی شامل توییچ، ویکی‌پدیا، اینستاگرام، یاهو، گوگل، لینکدین، گیت‌هاب و استک اورفلو را رصد می‌کند. این اطلاعات هر یک دقیقه یک‌بار به‌روزرسانی می‌شوند.

از امروز این سامانه در نشانی radar.arvancloud.com دردسترس است.

گفتنی است ابر آروان گسترده‌ترین زیرساخت ابری کشور را در اختیار دارد و با حضور در ۱۵ دیتاسنتر از سرویس‌دهندگان مختلف اینترنت کشور و ۱۵ نقطه حضور در نقاط مهم جهان، می‌تواند کامل‌ترین اطلاعات از وضعیت زیرساخت اینترنت داخلی و اتصالات آن را در اختیار قرار دهد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به لغو
Comments نظرات
Avatar سعید ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
Reply پاسخ
با سلام، لطفا مخابرات تهران را هم به لیست مانیتورینگ اضافه کنید. متشکرم
Avatar shbr ۷ اسفند ۱۳۹۸
Reply پاسخ
سلام، بنظر میاد اطلاعات این سامانه radar دقیق نیست، الان که دارم این پیام رو مینویسم سیستم شما های وب تهران رو با اختلال نشون میده در حالی که من از های وب استفاده میکنم و مشکلی در اتصال ندارم!