دیگر مستندات
وبینار
وبینارهای آشنایی با محصولات و معرفی ویژگی‌های آن‌ها
دانشنامه
آشنایی با مفاهیم معماری ابری به زبان ساده.
ویدیو
معرفی قابلیت‌ها و راهنمای استفاده از محصولات
سپیدنامه
اسناد راهنما برای آشنایی با محصولات ابر آروان
کتابچه
کتابچه‌های الکترونیکی درباره موضوعات فنی و غیر فنی
API
مستندات کار با API محصولات
بازارچه ابری
Arvan Blog

بلاگ

اتفاقات روزمره، اخبار مهم و دیگر مطالب ابر آروان

Open Categories
Close Categories
دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ

Date ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
Category داستان موفقیت مشتریان
Avatar هستی شهریزفر
Date ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
Category داستان موفقیت مشتریان

اپلیکیشن و وب‌سایت فوتبالی، مرجعی برای اطلاعات و ویدیوهای فوتبال ایران و جهان، لیگ‌های داخلی و خارجی است که نتایج زنده فوتبالی، بازی‌های آینده و آرشیوی از جزییات بازی‌ها شامل ویدیو خلاصه بازی، ویدیو گل‌های بازی، فهرست گلزنان، اتفاقات بازی، آمار و ترکیب بازی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

مساله‌ی وب‌سایت فوتبالی

    • پیک لحظه‌ای بسیار بالا
    • پخش باکیفیت ویدیو به تناسب اینترنت کاربران نهایی
    • تامین سریع زیرساخت فنی به تناسب رشد کسب‌وکار

 

شبکه‌ی توزیع محتوا ابر آروان؛ پاسخ‌گویی بی‌دغدغه به کاربران نامحدود

به گفته‌ی احمد شهریاری؛ مدیر فنی فوتبالی تا پیش از ابر آروان، این وب‌سایت در بسیاری از بازی‌ها به‌ویژه بازی‌های پرطرفداری هم‌چون استقلال – پرسپولیس، در مواجهه با کاربران بسیار بالایی که سمت وب‌سایت می‌آمدند با کندی مواجه می‌شد و ویدیوها بسیار کند پخش می‌شدند.

فوتبالی به‌طور میانگین هزار ترابایت در ماه ترافیک دارد.

احمد شهریاری: «فوتبالی در طول روز، ۲-۳ ساعت لود بالایی دارد و مابقی روز ترافیک کم‌تری دارد. اگر می‌خواستیم پاسخ‌گویی به این پیک ترافیکی چند ساعته را از سمت خودمان حل کنیم، باید یک‌سری سرور بی‌استفاده می‌گرفتیم که تنها در همان چند ساعت پیک ترافیکی به کار می‌آمدند؛ از نظر اقتصادی و فنی این اقدام به‌صرفه نبود. ما این مشکل را به‌کمک CDN ابر آروان و با Cacheشدن و توزیع محتوای فوتبالی در پاپ‌سایت‌های ابر آروان به‌طور کامل حل کردیم.»

۹۰هزار کاربر هم‌زمان روی اپلیکیشن فوتبالی بالاترین رکورد کاربر هم‌زمان این مجموعه است که به بازی استقلال – سپاهان در تاریخ ۹ آذر ۱۳۹۸ برمی‌گردد. با CDN ابر آروان این حجم از کاربر هم‌زمان بدون هیچ اختلالی توانستند ویدیوهای فوتبالی را تماشا کنند.

 

پلتفرم ویدیو ابر آروان؛ پخش ویدیو به تناسب اینترنت کاربران

فوتبالی به‌طور میانگین ۱.۵ میلیون کاربر ماهانه دارد که بیش‌ترین مراجعه‌شان برای تماشای ویدیوهاست.

شهریاری: «تا پیش از ابر آروان، ویدیوها را تنها با یک کیفیت متوسط که برای عموم کاربران مناسب باشد، منتشر می‌کردیم؛ با این‌حال، کاربرانی که به اینترنت باکیفیت‌ دسترسی نداشتند –به‌ویژه کاربران شهرستان‌ها- از بالا بودن کیفیت ویدیو شکایت داشتند و درخواست داشتند که کیفیت ویدیو پایین آورده شود.»

«با راه‌اندازی پلتفرم ویدیو ابر آروان ما بالاترین کیفیت ویدیو را بارگذاری می‌کنیم و به‌کمک ویژگی Adaptive Bitrate Streaming این محصول، محتوای ویدیویی به چند فرمت و کیفیت مختلف تبدیل می‌شود و به هنگام نمایش ویدیو، با در نظر گرفتن سرعت و پهنای باند لحظه‌ای کاربر، در هر لحظه، بهترین و مناسب‌ترین کیفیت به کاربر نهایی نمایش داده می‌شود که منجر به رضایت کاربران فوتبالی شده است؛ کسانی‌که دسترسی به اینترنت بهتری دارند، بالاترین کیفیت ویدیو را می‌بینند و کسانی‌که اینترنت‌شان ضعیف است، کیفیت پایین‌تر برای‌شان به نمایش درمی‌آید.»

 

استفاده از سرویس ابری آروان؛ کمک به توسعه‌ی سریع‌تر کسب‌وکار فوتبالی

وب‌سایت فوتبالی با رشد بالایی روبه‌روست که تامین زیرساخت فنی به تناسب این رشد جزو مسایل این کسب‌وکار بود.

شهریاری: «فوتبالی به‌سرعت در حال رشد است و تقریبن هر سه ماه، ۲۰۰ تا ۳۰۰هزار کاربر جدید اضافه می‌شود. با ویژگی مقیاس‌پذیری زیرساخت ابر آروان، در کنار Scalability در زمان‌کوتاه که مربوط به پیک‌های لحظه‌ای‌ وب‌سایت می‌شود، می‌توانیم بدون زحمت زیاد به تناسب رشد کسب‌وکارمان، زیرساخت مورد نیازمان را توسعه دهیم.»

«محصولات زیرساختی باید مطمین و پایدار باشند و هر دو محصول شبکه‌ی توزیع محتوا (CDN) و پلتفرم ویدیو ابر آروان که وب‌سایت و اپلیکیشن فوتبالی از آن‌ها استفاده می‌کند، این ویژگی‌ها را دارند و محصولاتی حرفه‌ای هستند.»

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به لغو
Comments نظرات
Avatar خرید فلزیاب
۲۴ فروردین ۱۴۰۰
Reply پاسخ
بسیار خوب