Arvan Blog

بلاگ

اتفاقات روزمره، اخبار مهم و دیگر مطالب ابر آروان

Open Categories
Close Categories
دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ

Date ۲۴ آبان ۱۳۹۶
Category رسانه
Avatar راضیه نادری
Date ۲۴ آبان ۱۳۹۶
Category رسانه

فروشندگان فیلترشکن به راحتی می‌توانند به اطلاعات مصرف‌کنندگان دسترسی پیدا کنند.

استفاده پرخطر

به نظر میرسد فیلترینگ بیش از همه به نفع فروشندگان فیلترشکن تمام شده است. اما امنیت استفاده از فیلترشکن برای کاربران چگونه تامین می‌شود؟

فرهاد فاطمی، کارشناس امنیت اینترنت با نگاهی فنی به ماجرای فیلترشکن‌ها و کاربردهای آن
به گسترش تجارت میگوید: فیلترشکن‌ها در دو نوع رایگان و پولی در دسترس مصرف‌کننده قرار می‌گیرد، با این حال استفاده از آن‌ها کاملا پرخطر است. می‌توان گفت فروشندگان فیلترشکن به آسانی می‌توانند به اطلاعات مصرف‌کنندگان دسترسی پیدا کنند؛ علاوه بر این برخی از فیلترشکن‌ها باتوجه به اینکه در میانه راه اتصال کاربر به محتوا قرار می‌گیرند، می‌توانند فعالیت‌های کاربران را به سرقت ببرند و حتی مسیر حرکت آنان را براساس اهداف خود تغییر دهند.

وی در ادامه سخنان خود به انواع فیلترشکن‌های وب و موبایلی اشاره می‌کند و می‌گوید: در واقع تونلی میان کاربر و سرور فیلترشکن در خارج از کشور ایجاد شده و ارتباط در این تونل برقرار می‌شود. فیلترشکن‌ها براساس پروتکل‌های خود به انواع مختلفی تقسیم می‌شود اما از آنجایی که پروتکل‌های فیلترشکن‌ها در دو نوع وب و موبایلی یکسان است، از نظر امنیتی سرقت اطلاعات کاربران در زمان استفاده از فیلترشکن‌های تحت‌وب آسان‌تر است. با این حال هیچگاه نمی‌توان امنیت یک فیلترشکن را به‌طور صد درصد تضمین کرد.

فیلترشکن هایى که از «فیلتر» عبور مى‌کنند

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به لغو
Comments نظرات
Avatar علی ۲۳ تیر ۱۴۰۰
Reply پاسخ
مرسی واقعا از کسانی که این راه حل احمقانه فیلتر کردن سایت ها به ذهنشون رسید و هنوز بعد از گذشت 30..40 سال همچنان به فیلترینگ دارند ادامه میدن. فقط میشه سکوت کرد :|