Arvan Blog

بلاگ

اتفاقات روزمره، اخبار مهم و دیگر مطالب ابر آروان

Open Categories
Close Categories
دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ

Date ۶ مهر ۱۳۹۴
Category یادداشت فنی
Avatar فرهاد فاطمی
Date ۶ مهر ۱۳۹۴
Category یادداشت فنی
قابلیت Load Balancing و Failover

توزیع ترافیک بهینه شده و High Availability ابری

ابر آروان این قابلیت را به کاربران و سازمان‌ها می‌دهد تا بتوانند از هزینه‌های گزافی که بابت قابلیت Load Balancing و Failover به دیتاسنترشان می‌دهند، بپرهیزند. با آمدن بر روی ابر آروان از تمامی مزایا و قابلیت‌های این سرویس مانند صرفه جویی در مصرف ترافیک و امنیت بالاتر به همراه قابلیت Load Balancing و Failover با قیمت بسیار پایین‌تر بهره‌مند شوند.

بر اساس Global CDN، قابلیت Load Balancing ابر آروان قادر است تا ترافیک وارده بر روی Backend ها و سرورهای استقرار یافته شما در دیتاسنترتان را با انواع متدها و روش‌های Load Balancing توزیع کرده و مانع فشار بر روی یک سرور خاص شما شود. از آنجایی که ابر آروان به‌طور لحظه‌ای در حال مانیتور کردن Health سرورهای شماست، شما کاملا این اطمینان را دارید که ترافیک مسیریابی شده به سروری هدایت می‌شود که محتوایی قابل رویت و با دوام را داشته باشد. ابر آروان خارج شدن سرورها و Backend های شما را تشخیص داده و با فعال نمودن قابلیت Failover و Disaster Recovery ترافیک درخواستی را روی دیگر سرورهای شما در نظر می‌گیرد.

اَبر آروان همچنین از جدید ترین تکنولوژی Global Service Load Balancing نیز بهره می‌برد.

Load Balancing هوشمند لایه 7

ابر آروان در خلال Monitoring و پایش لحظه‌ای تمامی HTTP Request ها به هر سرور (قابلیت Load Balancing لایه 7) به‌طور کاملا هوشمند ترافیک درخواستی کاربران شما را پخش و توزیع می‌کند. ابر آروان با درک و رصد جریان ترافیکی که سرور شما متحمل شده است و با شناخت تعداد Session های باز که سرور شما در حال پاسخ به کاربران است، ترافیک جدید را به دیگر سرورهای شما که ترافیک و Session کمتری بر روی آنها وجود دارد، می فرستد.

بر خلاف متدهای قدیمی Load Balancing که برخی از CDN ها از آن استفاده می‌کنند (مانند Load Balancing با استفاده از DNS که بر اساس TTL عمل می‌کند و درک درستی از ترافیک وارده بر روی سرورها ندارد)، ابر آروان از روش شناسایی لایه 7 جهت تعیین مقدار بار ترافیکی (که بر اساس Connection/Session عمل می‌کند)، این امر را انجام می‌دهد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به لغو
Comments نظرات