Arvan Blog

بلاگ

اتفاقات روزمره، اخبار مهم و دیگر مطالب ابر آروان

Open Categories
Close Categories
دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ

Date ۱۳ تیر ۱۴۰۰
Category خبر
Avatar آرش ترابی
Date ۱۳ تیر ۱۴۰۰
Category خبر

ابر آروان از مرداد ۱۴۰۰ تغییراتی در شیوه‌ی قیمت‌گذاری برخی از محصولات خود اعمال می‌کند. پلتفرم میزبانی ویدیو یکی از این محصولات است که در این مطلب درباره‌ی شیوه‌ی قیمت‌گذاری جدید آن توضیح داده‌ایم. در مورد سایر محصولات آروان نیز به تفصیل در پست‌های جداگانه‌ای توضیح خواهیم داد.

با مشارکت در انجمن ابر آروان، می‌توانید نکات خود را در این‌باره با ما در میان بگذارید و در بهبود این مسیر به ما کمک کنید.

قیمت پلتفرم میزبانی ویدیو آروان پیش از این فقط به‌شکل Pay-As-You-Go محاسبه می‌شد. آروان علاوه بر پشتیبانی از روش‌های پیشین، در ساختار جدید با ایجاد بسته‌های پایه، رشد، حرفه‌ای و سازمانی، هزینه‌ی مصرف مشتریان را کاهش می‌دهد.

ابر آروان تلاش می‌کند در مسیر رشد و توسعه‌ی بازار خود به کسب‌وکارها کمک کند راحت‌تر و اقتصادی‌تر از قبل از محصولات ابری استفاده کنند. شیوه‌ی قیمت‌گذاری جدید و بهینه‌سازی بسته‌های محصولی در همین راستا انجام شده است.

مشتریانی که هم‌چنان علاقه‌مندند از شیوه‌ی Pay-As-You-Go استفاده کنند، می‌توانند روی پلن رایگان بمانند؛ مصرف ترافیک و فضای ذخیره‌سازی آن‌ها به شکل ساعتی محاسبه و در فاکتور لحاظ خواهد شد.

در جدول زیر، بسته‌ی رایگان و Pay-As-You-Go محصول VoD آروان را پیش از تغییرات در شیوه‌ی قیمت‌گذاری و پس از آن مقایسه کرده‌ایم:

قیمت‌گذاری شیوه‌ی قبلی از ابتدای مرداد ۱۴۰۰
فضای ذخیره‌سازی (گیگابایت) ۱۰ ۱۰
ترافیک (گیگابایت) ۵۰ ۵۰
لینک امن Pay-As-You-Go رایگان
تبدیل هم‌زمان Pay-As-You-Go
دامنه اختصاصی × ×
یکپارچگی با CDN
پشتیبانی از AES
مصرف مازاد فضای ذخیره‌سازی (گیگابایت) ۹۹۴ تومان ۹۹۴ تومان
ترافیک (گیگابایت) از ۵۵۸ تومان ۴۰۰ تومان
(قیمت تراز شده ۳۵۶ تومان)
درخواست (هزار) ۱۰ تومان رایگان
لینک امن (هزار) ۱۰۰ تومان رایگان
تبدیل هم‌زمان
(هرساعت)
۲۰۰۰۰ تومان رایگان
(بسته حرفه‌ای و بالاتر)

از آخرین به‌روزرسانی‌های جدول بالا می‌توان به رایگان بودن لینک امن اشاره کرد. هم‌چنین قیمت هر گیگابایت ترافیک مازاد که در گذشته پلکانی و از ۵۸۸ تومان محاسبه می‌شده، در روش جدید بدون هیچ هزینه‌ی اضافی برای درخواست‌ها یا لینک امن ۴۰۰ تومان خواهد بود.

هزینه‌ی پکیج رشد آروان برای محصول ویدیو ماهانه ۴۹۰ هزار تومان و در پکیج حرفه‌ای ماهانه ۳.۹ میلیون تومان است.

با محصول پلتفرم میزبانی ویدیو در بسته‌ی رشد ابر آروان،‌ هزینه‌ها ۲۴درصد کاهش پیدا می‌کند. هم‌چنین قیمت این محصول در بسته‌ی حرفه‌ای آروان تا ۳۵درصد کاهش می‌یابد.

مصرف مازاد VoD ابر آروان کلادفلر
فضای ذخیره‌سازی ۰.۰۴۰ دلار ۰.۲۳ دلار
ترافیک ۰.۰۱۶ دلار ۰.۰۵ دلار

 

ترافیک محصول VoD ابر آروان ۳برابر اقتصادی‌تر از محصول مشابه در کلادفلر است. هم‌چنین فضای ذخیره‌سازی این محصول، ۵.۷ برابر ارزان‌تر از کلادفلر ارایه می‌شود.

پلتفرم میزبانی ویدیو آروان در ۴ سطح ارایه می‌شود. کسب‌وکارهای تازه‌تاسیس برای استفاده از بسته‌ی پایه هزینه‌ای نمی‌پردازند. استارت‌آپ‌های در حال رشد می‌توانند از بسته‌ی رشد استفاده کنند و کسب‌وکارهای بزرگ‌تر، مشتری بسته‌های حرفه‌ای و سازمانی آروان خواهند بود. در جدول زیر، به تفکیک در مورد این بسته‌ها و امکاناتی که در محصول VoD ارایه می‌دهند، توضیح داده‌ایم:

این تغییرات تا پایان تیر در پنل ابر آروان اعمال می‌شود و مشتریان ابر آروان می‌توانند از مرداد ۱۴۰۰ از مزایای آن بهره‌مند شوند. برای پاسخ به پرسش‌ها و ابهام‌های خود دراین باره، می‌توانید به صفحه‌ی تماس با فروش بروید و با تیم توسعه کسب‌وکار آروان در تماس باشید.

هم‌چنین با مشارکت در انجمن ابر آروان، می‌توانید نکات خود را در این‌باره با ما در میان بگذارید و در بهبود این مسیر به ما کمک کنید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به لغو
Comments نظرات
Avatar هادی رحمتی ۱۵ تیر ۱۴۰۰
Reply پاسخ
به نظر من به جای این تغییرات یه لینک بزارید که ویدیو غیر قابل دانلود بشه تا حدودی مثل ویکامو
Reply Avatar مریم ۲۴ تیر ۱۴۰۰
دقیقا! واقعا لازمه
Reply Avatar آرش ترابی ۱۵ تیر ۱۴۰۰
سلام هادی جان. ممنون از نظری که نوشتید. حتمن به تیم مربوطه منتقل می‌کنیم.