Arvan Blog

بلاگ

اتفاقات روزمره، اخبار مهم و دیگر مطالب ابر آروان

Open Categories
Close Categories
دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ

Date ۴ بهمن ۱۳۹۴
Category یادداشت فنی
Avatar مسعود نیکومنش
Date ۴ بهمن ۱۳۹۴
Category یادداشت فنی

اگر شما از مشتریان شبکه توزیع محتوای ابر آروان باشید، شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا تعداد ورودی از گوگل با تعداد کلمات کلیدی نمایش داده شده در پنل ابر آروان همخوانی ندارد؟

دلیل این مساله، Meta Referrer Tag است و به همین خاطر در این مطلب قصد داریم ابهامات شما را درباره این موضوع برطرف کنیم.

Meta Referrer Tag چیست؟

در واقع meta Referrer Tag اجازه می‌دهد تا بر روی ورودی‌های وبسایت خود که از سایت‌های دیگر ارجاع داده می‌شود کنترل و ارزیابی بهتری داشته باشید. در واقع این تگ‌ها اجازه می‌دهد که وبسایت‌هایی نظیر ابر آروان متوجه شوند که چه کسی با چه کلمه کلیدی و از کدام سایت وارد سایت شما و یا مطلب شما شده است. پس در واقع Meta Referrer Tag کمک می‌کند تا سرویسی مثل ابر آروان بتواند به شما اطلاعات دقیقی در رابطه با کلمات کلیدی که از طریق آن وارد سایت شما شده اند گزارش دهد و شما کنترل بهتری روی ورودی صفحات و سایت خود داشته باشید.

چگونه می‌توان از Meta Referrer Tag استفاده کرد؟

استفاده از این تگ‌ها بسیار آسان است. کافی است کٌد آن را قبل از تگ <head/> در کدهای HTML صفحه خود قرار دهید.

۵ روش برای استفاده از Meta Refrrer Tag وجود دارد، که عبارت‌اند از:

1- None (عدم ارسال دیتای ارجاعی):

<meta name="referrer" content="none">

2- None When Downgrade (ارسال اطلاعات ارجاعی به سایت‌هایی بر پایه HTTPS):

<meta name="referrer" content="none-when-downgrade">

3-  Origin Only (ارسال اطلاعات هاست، پورت «اطلاعات برپایه ساب دامین‌ها» مجزا از آدرس کامل URL شما):

<meta name="referrer" content="origin">

 

4- Origin When Cross-Origin (مانند Origin Only است اما با این تفاوت که تمام اطلاعات را که شامل پورت و هاست و… هست ارسال می‌کند):

<meta name="referrer" content="origin-when-crossorigin">

5- Unsafe URL (معمولا تمامی رشته‌ها توسط url منتقل می‌شوند. اگر در url شما اطلاعات حساس و محرمانه قرار دارد این گزینه‌ی مناسبی برای شما نیست):

<meta name="referrer" content="unsafe-url">

خب تا اینجا با کارایی Meta Referrer Tag آشنا شدید، و حالا می‌دانید که اطلاعات کلمات کلیدی داخل پنل ابر آروان توسط این تگ‌ها شناسایی می‌شود و به این طریق شما می‌توانید متوجه شوید که کسی که وارد وبسایت و یا صفحه‌ای از وبسایت شما شده است با کدام کلمه کلیدی توانسته است به سایت و مطلب شما دسترسی پیدا کند.

وبسایت گوگل از نوع Origin Only این تگ‌ها استفاده می‌کند و همان‌طور که در بالا خواندید این نوع از تگ کمک می‌کند فقط به وبسایت ارجاع‌دهنده (یا همان گوگل) اطلاعات را دریافت کند و کلمه کلیدی که توسط کاربر جستجو شده را به وبسایت‌های مشابه از جمله ابر آروان ارسال نمی‌کند.

چه مرورگرهایی از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند؟

اکثر مرورگرها از Meta Referrer Tag پشتیبانی می‌کنند ولی مرورگر Internet Explorer، از این قاعده تبعیت نمی‌کند و زمانی که کاربر با این مرورگر در موتور جستجوی گوگل سرچ کند و از طریق کلمه کلیدی وارد سایت شما شود، ابر آروان به شما کلمه کلیدی مورد نظر را نمایش خواهد داد و شما می توانید بررسی کاملی نسبت به آن داشته باشید.

شرکت ابر آروان یکی از دوست‌داران Meta Referrer tag است چون استفاده از این نوع Tag چرخ‌های اینترنت را به گردش درمی‌آید و با ثبت کلمات کلیدی سایت‌ها در پنل یکدیگر باعث بالا رفتن بازدید وبسایت و رتبه شما خواهد شد.

راستی! اگر می‌خواهید سرعت بارگذاری صفحات خود را بالا ببرید و از کلمات کلیدی جستجو شده مطلع شوید، ابر آروان یکی از بهترین انتخاب‌هاست!

هر گونه سوال و مشکل در رابطه با Meta Referrer Tag را می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها بپرسید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به لغو
Comments نظرات