دیگر مستندات
وبینار
وبینارهای آشنایی با محصولات و معرفی ویژگی‌های آن‌ها
دانشنامه
آشنایی با مفاهیم معماری ابری به زبان ساده.
ویدیو
معرفی قابلیت‌ها و راهنمای استفاده از محصولات
سپیدنامه
اسناد راهنما برای آشنایی با محصولات ابر آروان
کتابچه
کتابچه‌های الکترونیکی درباره موضوعات فنی و غیر فنی
گزارش تغییرات
گزارشی از مجموعه‌ی امکانات و بهبود‌های محصولات ابر آروان در هر ماه
API
مستندات کار با API محصولات
بازارچه ابری
Arvan Blog

بلاگ

اتفاقات روزمره، اخبار مهم و دیگر مطالب ابر آروان

Open Categories
Close Categories
دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ

Avatar آروان
cdn رایگان وردپرس

باوجود ظهور بسیار پلتفرم‌های سایت‌ساز، وردپرس هم‌چنان بر دنیای توسعه‌ی وب‌سایت تسلط دارد و یکی از محبوب‌ترین‌ها در بین توسعه‌دهندگان وب و مدیران کسب‌وکارهاست. بنابراین اگر در حال راه‌اندازی یک وب‌سایت وردپرسی هستید یا می‌خواهید وب‌سایت وردپرسی‌تان، بهترین عملکرد و نتیجه‌بخشی را داشته باشد، تصمیم به فعال کردن CDN رایگان وردپرس‌، می‌تواند انتخابی بسیار هوشمندانه باشد.

در این مطلب، در مورد بهترین CDN رایگان وردپرس صحبت می‌کنیم؛ این‌که چه‌طور CDN به وب‌سایت شما کمک می‌کند تا عملکرد بهتری داشته باشد؟ استفاده از سی دی ان چه مزایایی برای وب‎سایت‌تان دارد؟ عدم فعال‌سازی شبکه توزیع محتوا برای سرویس شما چه هزینه‌هایی ممکن است در پی داشته باشد؟ و در نهایت چه‌طور بهترین CDN رایگان وردپرس را انتخاب کنید.

مزایای CDN برای وردپرس

شبکه‌های توزیع محتوا گروهی از سرورها هستند که در نقاط مختلف جهان توزیع شده‌اند. هنگامی‌ که یک سرویس CDN برای وب‌سایت‌تان فعال می‌کنید – چه از سرویس CDN رایگان استفاده کنید یا پولی- به سرویس دهنده درخواست می‌دهید که بخشی از محتوای ثابت وب‌سایت‌تان را در بسیاری از سرورهایش که در نقاط مختلف جغرافیایی توزیع شده‌اند، کپی و ذخیره کند. چیزی شبیه به ایجاد نمایندگی ارایه محتوای وب‌سایت‌‌ در شهرها و کشورهای مختلف. بنابراین زمانی که کاربر در هر نقطه‌ی جغرافیایی،  درخواستی برای دسترسی به محتوای سایت ارسال می‌کند، نزدیک‌ترین سرور در شبکه توزیع محتوا شناسایی شده و محتوا به‌جای سرور میزبانی مبدا، از نزدیک‌ترین سرور به کاربر ارسال می‌شود.

بدون سرویس CDN وردپرس، بازدیدکنندگان وب‌سایت‌تان فقط از یک منبع می‌توانند محتوای موردنظرشان را دریافت کنند. این حالت از دو جنبه مشکل ایجاد می‌کند:

  • میزان فاصله مکانی بین کاربران وب‌سایت و محل فیزیکی که سرور میزبانی اصلی سایت قرار دارد، روی زمان بارگذاری سایت تاثیر مستقیم دارد. هرچه‌قدر این فاصله بیش‌تر باشد زمان بیش‌تری طول می‌کشد که درخواست کاربر به سرور و پاسخ سرور به کاربر برسد.
  • مورد بعدی دسترسی هم‌زمان کاربران به سرور میزبانی سایت است. در حالتی که وب‌سایت شما از سرویس CDN استفاده نمی‌کند، تمام درخواست‌های کاربران برای دسترسی به محتوا به یک منبع ارسال می‌شود و دور از تصور نیست که اگر این درخواست‌ها به شکل هم‌زمان بیش‌تر از توان پاسخ‌گویی سرور اصلی باشد، وب‌سایت‌تان دچار اختلال خواهد شد.

فعال‌سازی بهترین CDN رایگان وردپرس، این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد، با کپی و ذخیره‌ی محتوا در سرورهای متعدد و توزیع شده در نقاط مختلف جغرافیایی، این مشکلات را هوشمندانه مدیریت کنید.

بهبود عملکرد سایت با CDN وردپرس

احتمالن شما هم روزانه این موضوع را تجربه کرده‌اید: وب‌سایتی را باز می‌کنید، صبر می‌کنید محتوای سایت بارگذاری شود، هم‌چنان صبر می‌کنید، پس از چند ثانیه از صفحه خارج می‌شوید و به دنبال گزینه دیگری در نتایج موتورهای جست‌وجو می‌گردید. به همین سادگی، تمام تلاش‌ها و هزینه‌هایی که مدیران سایت برای سئو، انواع تبلیغات و بازاریابی‌های سایت کرده‌اند تا بازدیدکننده را جذب کنند و تمام تلاش‌ها و هزینه‌هایی که تیم توسعه‌دهنده‌ی سایت متحمل شده‌اند تا وب‌سایتی با دیزاین جذاب و تجربه‌ی کاربری بالا ایجاد نمایند و… همه به خاطر چند ثانیه تاخیر در بارگذاری سایت، در همان ابتدای کار، بی‌اثر می‌شود.

برای این‌که به شکل دقیق‌تر به اهمیت زمان بارگذاری سایت پی ببرید، بد نیست نگاهی به این آمار داشته باشید :

  • تاخیر یک ثانیه ای در بارگذاری و نمایش صفحه به بازدیدکنندگان، می‌تواند منجر به کاهش ۷ درصدی نرخ تبدیل شود.
  • وب‌سایت بی‌بی‌سی، به ازای هر یک ثانیه‌ی اضافه‌ای که طول می‌کشد تا سایت بارگذاری شود، ۱۰درصد از کاربرانش را از دست می‌دهند.
  • بر اساس تحقیقات DoubleClick گوگل، ۵۳درصد از بازدیدکنندگان سایت‌های تلفن همراه، پس از ۳ ثانیه انتظار سایت را ترک می‌کنند.
  • AliExpress زمان بارگذاری را تا ۳۶درصد کاهش داد و شاهد افزایش ۱۰.۵درصدی در سفارشات و افزایش ۲۷درصدی نرخ تبدیل بود.

به شکل کلی حتا یک ثانیه تاخیر در زمان بارگذاری صفحات باعث ۱۱درصد  کاهش بازدید، ۱۶درصد کاهش رضایت کاربر و ۷درصد کاهش نرخ تبدیل می‌شود.

این آمار اهمیت ثانیه‌ها را در بارگذاری محتوای سایت به خوبی نشان می‌دهد. حتمن شما نمی‌خواهید در این داستان، مالک آن وب‌سایتی باشید که بازدیدکنندگان به دلیل زمان بارگذاری طولانی، ترکش می‌کنند. هرچه‌قدر هم از نظر فنی وب‌سایت‌تان بهینه باشد، باز هم فاصله فیزیکی  بیش‌تر بین کاربر وب‌سایت و سرور اصلی میزبانی، روی زمان بارگذاری سایت، تاثیر مستقیم گذاشته و آن را افزایش می‌دهد. و این دقیقن همان جایی‌ست که استفاده از CDN، تنها با بهبود سرعت بارگذاری و حتا بدون نظر گرفتن دیگر مزایای ارزشمندی که به همراه دارد، می‌تواند مانع چنین هدررفت مهم و گسترده‌ای شود.

مزایای استفاده از بهترین CDN برای وردپرس

استفاده از بهترین CDN وردپرس، آن‌هم به شکل رایگان، مزایای ارزشمندی دارد که نادیده گرفتن‌شان کارساده‌ای نیست. در ادامه به مهم‌ترین مزایای استفاده از CDN در سایت‌های وردپرسی اشاره می‌کنیم.

بهبود عملکرد سایت با افزایش سرعت بارگذاری

هنگامی که محتوای سایت، به‌وسیله‎‌ی سرورهای CDN از پیش ذخیره می‌شود، کاربر نهایی به جای این‌که منتظر بماند تا درخواستش به سرور مبدا برسد و پاسخ بگیرد، به نزدیک‌ترین سرور در شبکه CDN متصل می‌شود و محتوای مورد نظرش را از آن‌جا دریافت می‌کند. این فرآیند موجب افزایش سرعت بارگذاری و در نتیجه تجربه‌ی کاربری بهتر می‌شود و هزینه‌های از دست دادن کاربری که ممکن است مشتری بالقوه شما باشد را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

دسترس‌پذیری و مقیاس‌پذیری بیش‌تر

احتمالن شما هم بارها با وب‌سایت‌هایی مواجه شده‌اید که به‌خاطر درخواست‌های زیاد کاربران به شکل هم‌زمان، از کار افتاده‌اند. هنگامی که بار ترافیک وب‌سایت با میلیون‌ها درخواست در ثانیه، به اوج خود می‌رسد، حتا قدرتمندترین سرورها نیز ممکن است با چالش روبه‌رو شوند. شبکه‌های توزیع محتوا(CDN)، می‌توانند تمام این ترافیک را مدیریت و آن را در سرورهای توزیع شده خود پخش کنند. همه‌ی سرورها یک کپی از محتوای ثابت سایت دارند و اگر یک سرور از کار بیفتد، نزدیک‌ترین سرور به کاربر، بدون هیچ‌گونه وقفه‌ای، پاسخگویی را به عهده می‌گیرد. این سیستم باعث می‌شود وب‌سایت شما فارغ از میزان و حجم درخواست‌ها همیشه در دسترس باشد.

تامین امنیت بالاتر برای وب‌سایت‌های وردپرسی

وردپرس باوجود نقاط قوت بسیار، به واسطه‌ی ماهیت Open Source بودنش،  مستعد نقص‌ها و باگ‌های امنیتی متعددی‌ست؛ ولی خوشبختانه یکی از مهم‌ترین مزایای CDN در وردپرس، تامین گسترده امنیت وب‌سایت در مقابل حملات مخرب هکرهاست. برای مثال ما در سرویس CDN رایگان وردپرس ابرآروان، چهار محصول امنیت ابری، وف (WAF)، فایروال (Firewall)، ریت لیمیت (Ratelimit) و دیداس پروتکشن (DDoS) را به کار می‌گیریم تا سطح امنیت وب‌سایت‌های کاربران‌مان را به بالاترین حد ممکن برسانیم.

بهبود SEO سایت با افزایش سرعت بارگذاری

با وجود این‌که الگوریتم‌های پیچیده‌ی گوگل پیوسته درحال تغییر و به‌روزرسانی ‌هستند ، اما یک قانون ساده  همیشه پابرجاست. گوگل به‌دنبال افزایش رضایت‌مندی کاربران است. سرعت بارگذاری سایت از دو جنبه مستقیم و غیرمستقیم روی این رضایت‌مندی و در نتیجه SEO سایت شما تاثیر می‌گذارد.از آن‌جایی که سرعت بارگذاری وب‌سایت منجر به تجربه کاربری بهتری می‌شود، سرعت بارگذاری سایت به شکل مستقیم یکی از فاکتورهای مهم گوگل در ارزیابی گزینه‌هایش محسوب می‌شود. از طرف دیگر سرعت بارگذاری کُند، باعث افزایش نرخ پرش و ترک کردن وب‌سایت به وسیله‌ی کاربر می‌شود که از جمله مواردی‌ست که روی سئو وب‌سایت تاثیر منفی خواهد داشت.

cdn رایگان وردپرس

بهترین سرویس CDN وردپرس با ابر آروان

یکی از مهم‌ترین نکاتی که یک CDN را به بهترین تبدیل می‌کند، میزان پوشش سرورهای توزیع شده‌ی شبکه تحویل محتوا، در مناطق جغرافیایی مد نظر است. بسیاری از‌CDNهای ارایه شده به وسیله‌ی سرویس‌دهندگان خارجی، صرفن در اروپا و آمریکا، که مراکز داده‌ی رایج هستند، پوشش خوبی دارند؛ اما در آسیا، خاورمیانه و آفریقا ضعیف عمل می‌کنند. با این حال کاربران و مشتریان ما در ابرآروان -به عنوان یک سرویس‌دهنده ایرانی شناخته شده و معتبر- با استفاده از CDN وردپرسی رایگان، حتی دغدغه‌ی چنین مشکلی را ندارند.

مورد دیگری که موجب استقبال وب‌مستران حرفه‌ای و مدیران کسب‌وکارها از  CDN ابر آروان شده است، پشتیبانی شبانه‌روزی تیم متخصص ما است. بهترین CDN بدون پشتیبانی تخصصی خوب، بهترین نمی‌شود. آموزش تنظیم CDN برای وردپرس به شکل گام‌به‌گام، به افراد با کم‌ترین دانش فنی و تخصصی کمک می‌کند که بدون هیچ مشکل نگران‌کننده‌ای از خدمات CDN ابر آروان برای وب‌سایت‌شان استفاده کنند.

CDN رایگان ابر آروان؛ بهترین انتخاب برای سایت‌های وردپرسی

ابر آروان یکی از ده سی دی ان پراستفاده دنیاست که با امکاناتی نظیر کشینگ محتوا، بهینه‌سازی تصویر، مسیریابی هوشمند، فشرده‌سازی قوی و … می‌تواند محتوای شما را با بالاترین سرعت به‌دست کاربران برساند. هم‌چنین داشتن SSL رایگان و امکانات امنیتی کامل شبکه توزیع محتوای آروان سایت وردپرسی شما را از انواع آسیب‌های هکری محافظت خواهد کرد. افزایش سرعت و امنیت منجر به دسترسی بهتر کاربران به وب‌سایت شما و بهبود تجربه‌ی کاربر و سئو آن خواهد شد.

قیمت و هزینه مورد نیاز برای خرید یک محصول یا خدمت، در بسیاری مواقع یکی از دغدغه‌های مدیران و فاکتورهای تاثیرگذار در تصمیم‌گیری نهایی‌ست. با فعال‌کردن سرویس CDN رایگان ابرآروان، این فاکتور معمولن چالش‌برانگیز را می‌توان کاملن حل‌شده درنظر گرفت. شما می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای از تمام مزایای ذکر شده  CDN رایگان وردپرس ابرآروان استفاده کنید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به لغو
Comments نظرات