Arvan Docs

مستندات فنی

دسترسی به تمامی مستندات محصولات ابر آروان

دسته‌بندی‌های سایت مشاهده دسته‌بندی‌ها بستن دسته‌بندی‌ها

مشاهده همه دسته‌ها

اتصال به پلتفرم EXo از دستگاهی دیگر

Time To Read < ۱ دقیقه
Date ۲۳ اسفند ۱۳۹۹

بنا به ملاحظات امنیتی، نمی‌توان با کمک آدرس‌های IP عمومی به پورت‌های PostgreSQL دسترسی پیدا کرد. برای اتصال به PostgreSQL از دستگاهی دیگر ابتدا باید برای دسترسی از راه دور پورت را باز کنید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در این زمینه به بخش سوالات رایج مراجعه کنید.

مهم: به‌شکل پیش‌فرض نمی‌توان با کمک آدرس‌های IP عمومی به پورت پایگاه داده برای گره‌ها دسترسی پیدا کرد. در نتیجه تنها می‌توانید از دستگاهی به گره‌های پایگاه داده‌تان دسترسی داشته باشید که در شبکه‌ای مشابه باشد. بنا به ملاحظات امنیتی توصیه نمی‌کنیم که امکان دسترسی از طریق آدرس‌های IP عمومی را به پورت پایگاه داده فراهم کنید. اگر مجبور به دسترسی از طریق آدرس IP عمومی هستید، توصیه می‌کنیم که این دسترسی را به کمک دیواره‌ی آتش به لیستی از آدرس‌های IP مطمین محدود کنید. برای مقاصد توسعه‌ای، می‌توانید از VPN یا تونل SSH نیز استفاده کنید.

بعد از اینکه یک تونل فعال SSH آماده کردید یا پورت‌ دسترسی از راه دور را باز کردید، می‌توانید با استفاده از دستوری شبیه دستور زیر به PostgreSQL متصل شوید.

به یاد داشته باشید که SOURCE-PORT را با شماره پورت source که در پیکربندی تونل SSH مشخص شده یا خود برای دسترسی از راه دور باز کرده‌اید، جایگزین کنید.

psql -h 127.0.0.1 -U postgres -p SOURCE-PORT

پس از اجرای دستور از شما خواسته می‌شود که رمز عبور کاربرِ postgres را وارد کنید. این رمز عبور مشابه رمز عبور اپلیکیشن است.