Arvan Docs

مستندات فنی

دسترسی به تمامی مستندات محصولات ابر آروان

دسته‌بندی‌های سایت مشاهده دسته‌بندی‌ها بستن دسته‌بندی‌ها

مشاهده همه دسته‌ها

اتصال به Noalyss از دستگاهی دیگر

Time To Read < ۱ دقیقه
Date ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

بنا به ملاحظات امنیتی، نمی‌توان از آدرس‌های IP عمومی به پورت‌های PostgreSQL دسترسی پیدا کرد. برای اتصال به PostgreSQL از دستگاهی دیگر نخست باید برای دسترسی از راه دور پورت باز کنید.

مهم: به‌شکل پیش‌فرض نمی‌توان از آدرس‌های IP عمومی به پورت پایگاه داده برای گره‌ها دسترسی پیدا کرد. در نتیجه تنها می‌توانید از دستگاهی به گره‌های پایگاه داده‌ی خود دسترسی داشته باشید که در شبکه‌ای مشابه باشد. بنا به ملاحظات امنیتی توصیه نمی‌شود که امکان دسترسی از آدرس‌های IP عمومی به پورت پایگاه داده را فراهم کنید. اگر مجبور به دسترسی از آی‌پی آدرسی عمومی هستید، توصیه می‌شود که این دسترسی را به کمک firewall به فهرستی از آدرس‌های IP مطمین محدود کنید. برای مقاصد توسعه‌ای، می‌توانید از VPN یا تونل SSH نیز استفاده کنید.

پس از آن‌که یک تونل فعال SSH آماده کردید یا پورت‌ دسترسی از راه دور را باز کردید، می‌توانید با استفاده از دستوری شبیه دستور زیر به PostgreSQL متصل شوید.

به یاد داشته باشید که SOURCE-PORT را با شماره پورت مبدایی جایگزین کنید که در پیکربندی تونل SSH مشخص شده یا خود، برای دسترسی از راه دور باز کرده‌اید.

psql -h 127.0.0.1 -U postgres -p SOURCE-PORT

حال از شما خواسته می‌شود که رمز عبور کاربر postgres را وارد کنید. این رمز مشابه رمز عبور اپلیکیشن است.