Integrated cloud infrastructure

CDN, Cloud Security, Cloud Computing, Cloud Storage, Video Platform

چه طوری آروانی بشیم؟

حسابی وبسایت ابر آروان رو بخونید، اگر فکر کردید رویای بزرگ دارید، اگر فکر کردید با ما رویای مشترک دارید، یعنی وقتش شده که شما هم یه آروانی بشید، این مراحل رو بخونید و رزومتون رو برای ما ارسال کنید. اینجا به صورت خلاصه کل مراحل آروانی شدن رو توضیح دادیم.

۱
بلافاصله بعد از اینکه تصمیم گرفتید آروانی بشید اینجا یه سر بزنید و مطمئن بشید که در حوزه تخصصی شما ما جذب نیرو داریم. البته اگر انقدر رزومه خوب و وسوسه کننده‌ای دارید که فکر می‌کنید میتونید مارو گول بزنید بی‌توجه به فرصت‌های شغلی رزومتون و برای ما میفرستید.
۲
ما اینجا رزومه رو میخونیم و اگه با شرایطمون جور بود سریع به شما زنگ میزنیم و یه قرار حضوری باهاتون میزاریم.
۳
توی این جلسه یک تا دو نفر از اعضای تیمی که قراره با شما همکاری کنن و یک نفر از تیم توسعه فرهنگ با شما ملاقات میکنن همینجوری دور هم یکم گپ میزنین و در مورد چیزهای مختلف صحبت میکنین. بلافاصله بعد از جلسه یا نهایت تا ۲۴ ساعت بعد آروانی‌هایی که باهاتون جلسه داشتن یکی از دو مورد زیر رو بهتون اعلام می‌کنند:
  • به دلیل ----- ما نمی‌تونیم باهم همکاری کنیم.
  • هفته دیگه همین موقع یه جلسه دیگه خواهیم داشت. لطفا برای این جلسه یک ارائه در رابطه با ----- آماده کنید یا یک پروژه نمونه انجام بدید که وظیفه ------- را انجام دهد.
۴
در جلسه دوم شما در حضور تمامی هم‌تیمی‌های آینده خودتون پروژه نمونه یا طرح خودتون رو ارائه می‌کنید و درباره موضوعات تخصصی گفت و گو می‌کنید. در پایان این جلسه همه هم‌تیمی‌های آیندتون نظرشون رو درباره همکاری با شما اعلام می‌کنند.
۵
منشور آروان رو می‌خونید و اگه فکر کردید می‌تونید به اون وفادار باشید، ۱ تا ۳ روز به عنوان یک دوست - همکار کنار ما خواهید بود. بعد از این فرصت هم شما و هم آروان با اطمینان بیشتری به سمت آرزو‌هاتون حرکت می‌کنید.

ابرآروان ساختار بدون زنجیر


ما دوست داریم یک ساختار تخت (flatter) و بدون طبقه داشته باشیم. ساختاری که هرکسی بتونه درباره هرکاری نظر بده و در هر کاری مشارکت داشته باشه، ساختاری که هرکسی بتونه توش احساس کنه کل ابر آروان متعلق به اونه، ساختاری که هر کسی خودش بدونه باید چیکار کنه و در بیشتر مسائل این جمع باشه که تصمیم بگیره نه رئیسی که بخواد برای همه تعیین تکلیف بکنه.
ما وقت زیادی گذاشتیم و ساختارهای شرکت‌های موفق دنیا مثل گوگل، فیسبوک و بافر رو بررسی کردیم تا به این طرح رسیدیم. و البته زمان زیادی نیاز داریم تا با اصلاحات مختلف مطمئن بشیم که این طراحی به بلوغ خودش رسیده.
یکی از مهمترین چالش‌های اساسی که تلاش کردیم در این طرح به صورت کامل حل بشه، ایجاد امکان و فرصت برابر رشد در آروان برای کسانی است که علاقه‌ای به ورود به سمت‌های مدیریتی ندارند. علاوه بر این چالش، تلاش کردیم ساختاری داشته باشیم که همه‌ی افراد جای پیشرفت داشته باشن، پیشرفت یک نفر مانع پیشرفت بقیه نشه و در واقع همه افراد برای بهتر شدن و رشد کردن مانعی جز تلاش خودشون نداشته نباشن.

دو تا ساختار رشد مختلف طراحی کردیم:
  1. رشد در ابر آروان - دانش و تجربه، که جایگاه واقعی افراد در ابر آروان رو نشون میده.
  2. رشد در ابر آروان - فرهنگ آروانی، که یکی از پیش‌نیازهای رشد در ساختار دانش و تجربه در نظر گرفته شده است.