ابر آروان، CDN نسل آینده

ابر آروان، ابری است که به پهنای دنیا گسترده شده است، ابری که اطلاعات وب سایت شما را در دل خود نگهداری کرده و اطلاعات را در اختیار کاربران و مرورگران وب سایت شما قرار می دهد. هر کدام از کاربران وب سایت شما به نزدیک ترین سرور از نظر جغرافیایی متصل شده و با سرعت و کیفیت بسیار بالاتری وب شما را مشاهده می کنند.

بسیاری از CDN های بزرگ جهان با تغییر DNS سرور کاربر (که امری بسیار متداول در بین کاربران اینترنتی است)، در تشخیص موقعیت جغرافیایی کاربران دچار خطا می شوند، اما ابر آروان به کمک جدیدترین استانداردهای پیشنهادی بالاترین دقت را در انتخاب نزدیک ترین سرور به کار می بندد.

در رابطه با کاربران داخل ایران کاربران نه تنها به نزدیک ترین سرور از نظر جغرافیایی متصل شده، بلکه اولیت در اتصال به سرورهایی است که در داخل همان سرویس دهنده اینترنتی (ISP) میزبانی می شوند. به طور مثال کاربرانی که از شرکت شاتل، آسیاتک، پارس آنلاین یا ... سرویس می گیرند در هنگام مشاهده سایت شما به نقاطی از ابر آروان متصل خواهند شد که در همان سرویس دهنده اینترنتی واقع شده است، این امر  در بسیاری از موارد هرگونه محدودیت سرعت را در مرور صفحات مرتفع و تجربه مرور وب را به شدت ارتقاء می دهد. 

به آروان بپیوندید، و خود را به اندازه جهانی گسترده کنید.

بهینه سازی و کاهش مصرف منابع در سرورها

یکی دیگر از مزایایی که استفاده از CDN آروان برای شما به همراه خواهد داشت کاهش شدید هزینه های میزبانی وب شماست. آروان به صورت چشمگیری تعداد درخواست های ورودی به سرورشما و حجم تبادل شده از سرور شما را کاهش می دهد. این امر باعث می شود در میزبانی وب شما منابع کمتری مورد استفاده قرار گرفته و در مصرف پهنای باند نیز کاهش شدیدی اتفاق بیفتد. به این ترتیب  دیگر نیازی به استفاده از سرورهای قدرتمند با CPU و RAM  بالا وجود ندارد، و همچنین لازم نیست هزینه های گزاف مصرف پهنای باند، به خصوص در رابطه با سرورهای داخل ایران را بپردازید. 

تنظیمات آسان

برای استفاده از ابر آروان شما نیاز به هیچگونه تغییری در سرورهای میزبانی وب و تنظیمات دیتاسنتر خود ندارید. تنها با تغییر سرور DNS خود به سرورهای آروان امکان استفاده از شبکه گسترده آروان را خواهید داشت. همچنین فعال و غیر فعال کردن سرویس تنها با یک کلیک و در عرض کمتر از چند دقیقه امکان پذیر خواهد بود.

توجه داشته باشید لازم نیست تمام ترافیک مربوط به دامنه اصلی و کلیه دامنه های فرعی را ملزم به عبور از ابر آروان نمایید، و به راحتی می توانید تنها ترافیک دلخواه خود را به کمک آروان امن تر و سریع تر کنید. 

همچنین توجه داشته باشید که پنل کاربری آروان به صورت کابر پسند و ساده طراحی شده است. در انجام پیشرفته ترین تنظیمات نیز، هیچ نیازی به دانش فنی بالایی وجود ندارد و به راحتی می توانید امکانات مختلف را فعال و غیرفعال کرده و تنظیم آن ها بپردازید. در تمامی موارد تلاش شده توضیحات کافی در همان قسمت تنظیم نگاشته شود و درباره با مفاهیم پیچیده تر (جهت مطالعه علاقه مندان) مقالات مفصلی نوشته شده و در سایت قرار بگیرد. جهت اطلاعات بیشتر می توانید به قسمت «پایگاه دانش» رجوع کنید.