پشتیبانی از SSL

امروزه اهمیت استفاده از پروتوکل های امن برای هیچکس پنهان نیست. تقریباً حساسیت به استفاده از پروتوکل HTTPS به جای HTTP در تراکنش های مالی و وارد کردن رمزهای عبور مهم بین کاربران نهادینه شده است. استفاده از پروتوکل HTTPS بیشتر مورد توجه وبسایت هایی است که میخواهند از امنیت بیشتری در ارتباطات خود بهره مند شوند. به این طریق آروان با توجه به تنظیمات و خواست شما کلیه ارتباطات بین بازدیدکنندگان و سرورهای خود و همچنین کلیه ارتباطات بین سرورهای آروان و وب سرورهای شما را امن می کند.

این امکان برای شما وجود دارد تا Certificate خود را در ابر آروان بارگزاری کنید، و یا این درخواست را داشته باشید تا آروان برای شما Certificate معتبری تهیه و امکان فعال سازی پروتکل HTTPS را مهیا کند.به این طریق به راحتی و تنها با چند کلیک امکان استفاده پروتوکل امن را برای شما فراهم می شود.

پشتیبانی از پروتوکل HSTS

اغلب کاربران به صورت پیش فرض از طریق پروتوکل HTTP به سرورها متصل می شوند. در شرایطی که استفاده از پروتوکل امن اجباری باشد، باید این درخواست ها به صورت اتوماتیک به HTTPS تغییر مسیر دهند. استفاده از روش های عادی می تواند مخاطرات امنیتی بسیاری را به همراه داشته باشد.Strict Transport Security و یا به اختصار HSTS مجموعه سیاست های امنیتی است که به صورت امن به وب سایت ها اجازه می دهد تنها از طریق پروتوکل HTTPS قابل دسترس باشند و یا به کاربران اجازه می دهد تنها با سایت هایی با پروتوکل امن ارتباط برقرار بکنند.

 

پشتیبانی از پروتوکل SPDY

SPDY (که تلفظ درست آن اسپیدی است) یک پروتوکل شبکه ای آزاد است که در گوگل طراحی شده است. وظیفه این پروتکل افزایش سرعت و افزایش امنیت پروتوکل HTTP است. اسپیدی تلاش می کند تا به کمک فشرده سازی، یکپارچه سازی و اولویت دهی کمترین تاخیر (latency) را به وجود آورد. طبق گزارشات گوگل از بررسی 25 سایت برتر جهان استفاده از پروتوکل SPDY می تواند از 27 تا 60 درصد زمان بارگزاری صفحات عادی و 39 تا 55 درصد صفحات SSL را سریع تر کند.

از آنجایی که تمام مرورگر ها از این پروتوکل پشتیبانی نمی کنند، برقراری ارتباط تنها در صورتی که کارران از مرورگرهای به روز استفاده کنند،  به کمک پروتکلSPDY صورت می گیرد.

 

جهت آشنایی بیشتر با جزئیات بیشتر به مقاله «مفاهیم بکار رفته در پروتوکل های امن (SPDY / HSTS)» رجوع کنید. 

 

سرویس DNS

جهت استفاده از ابر آروان می بایست تنظیمات DNS خود را تغییر داده و آروان را به عنوان NS رکورد دامنه خود معرفی کنید. از این پس آروان یک پنل ساده و کارآمد را در اختیار شما قرار می دهد تا به کمک آن به تعداد نا محدودی رکورد DNS تعریف کرده و مشخص کنید کدام یک می بایست از داخل ابر آروان عبور کرده و کدام یک مستقیما به آدرس که شما معرفی می کنید منتقل شوند.

برخی از امکانات پنل DNS به این شرح است:

1- مشخص کردن نوع رکورد: A, NS، MX، CNAME و ... 

2- مشخص کردن مدت زمان اعتبار هر رکورد

3- مشخص کردن مقدار و وضعیت رکورد (عبور از داخل یا خارج ابر آروان)

 

تنظیمات سرورها و دیتاسنتر ها

در صورتی که وب سایت شما از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است و از بیش از یک سرور یا یک دیتاسنتر جهت میزبانی وب خود استفاده می کنید، با مهاجرت به ابر آروان نیز همچنان می توانید آن ساختار را جهت کاهش ضریب خطا، برای خود حفظ کنید. 

آروان به شما اجازه می دهد بیش از یک سرور را به عنوان میزبان خود تعریف کرده و به هر کدام از آن ها وزنی مشخص دهید تا نسبت به این وزن تعداد درخواست ها به هر کدام از این سرورها ارسال شود. همچنین می توانید تعداد خطاهای مورد نظر جهت از رده خارج شدن یک سرور را مشخص کنید و تنظیم نمایید در صورتی که یک سرور از رده خارج شد، آروان هر چند ثانیه وضعیت سرور شما را رسد کند.

به این ترتیب با هر گونه اختلال در یکی از سرورهای شما ترافیک به صورت اتوماتیک به سایر سرورها ارسال و پس از رفع شدن آن مشکل به صورت خودکار آن سرور نیز به جمع سرورهای دریافت کننده اطلاعات  خواهد پیوست.