فایروال

اولین گام در حفظ امنیت وبسایت جلوگیری از دسترسی افراد غیر مجاز و خرابکار است. آروان با طراحی یک فایرال پیشرفته این امکان را به کاربران می دهد تا با توجه به نیاز های خود اجازه دسترسی به وبسایت های خود را بدهند یا این اجازه را از برخی سلب کنند. بر این اساس امکان جلوگیری از دسترسی با توجه به خصوصیات زیر امکان پذیر است:

  1. بر اساس یک یا چند کشور
  2. بر اساس یک یا چند شهر
  3. بر اساس یک IP یا یک محدوده IP
  4. امکان اولویت دهی به هرکدام از قوانین

همچنین این قابلیت در اختیار کاربران قرار می گیرد تا یک URL یا یک محدوده خاص را مسدود کنند.

دیوار آتش وب Web Application Firewall - WAF 

سامانه امنیتی صفحات وب وظیفه جلوگیری از حملات سنتی و پیشرفته وب را برعهده دارد. این سامانه به صورت سخت گیرانه طراحی شده و از تمام رفتارهای نزدیک به حملات جلوگیری می کند. طراحی این سامانه در آروان به صورتی است که شما به راحتی می توانید به یک بار مروری وب خود، یک لیست سفیدی از درخواست های مجاز را ایجاد کرده تا از خطا های احتمالی جلوگیری نمایید. همچنین کاربران این قابلیت را دارند تا تنظیمات مربوط به هرکدام از حملات وب را به صورت دستی و جداگانه فعال یا غیر فعال نمایتد.

از جمله حملاتی که این سامانه می تواند از آنها جلوگیری کند عبارتند از:

  1. حملات تزریق کد SQL Injection - SQL
  2. حملات استفاده از فایل های خارجی (RFI)
  3. حملات جابه جایی در پوشه (Directory Traversal)
  4. جلوگیری از روش های دور زدن waf
  5. حملات اجرای کدهای مخرب XSS
  6. آپلود فایل های غیر مجاز

 

یکی دیگر از قابلیت های این سامانه جلوگیری از حملات اجرای کدهای مخرب (Exploits) و جلوگیری از پویشگرها و اسکنرهای اینترنتی است. آروان با جمع آوری تعداد زیادی از امضای حملات وب تلاش می کند از کلیه حملات شناخته شده جلوگیری و نسبت به حملات ناشناخته نیز بهترین واکنش را انجام دهد.با فعال کردن این قابلیت دارندگان وبسایت ها می توانند تا حد زیادی از امنیت وب خود آسوده باشند.

محافظت آروان از حملات DDOS
 

جلوگیری از حملات DDOS و DOS

یکی از دغدغه های بسیاری از صاحبان سرویس های وب امروزه حملات منع دسترسی است که باعث از کار افتادن سرویس و از دسترس خارج شدن آن برای مدتی می شود. با فعال کردن سرویس ابر آروان شما این امکان را خواهید داشت تا به وسیله شبکه گسترده آروان از این حملات جلوگیری کنید. آروان از اکثر حملات معروف DDOS چه به صورت حملات لایه 3و4 و چه به صورت حملات پیشرفته لایه 7 جلو گیری می کند. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات فنی این حملات و راه های مقابله با آن توسط آروان می توانید به مقاله «مقابله آروان با حملات منع سرویس توزیع شده (DDOS)» رجوع کنید.