راهنما


آروان به چه معنی است؟

آروان به معنی ایرانی، آریایی و ایران است. این معنی در کتاب فرهنگ نام و نام گزینی، نوشته اسدالله پارسامهر ذکر شده است.

مزیت آروان نسبت به سایر سرویس ها چیست؟

تا آنجا که ما می دانیم آروان تنها سرویس دهنده امنیت ابری، شتاب دهنده وب و CDN عمومی ایرانی است. (اگر غیر از این است ما را مطلع کنید) در نتیجه فعلا هیچ رقیب داخلی وجود ندارد. اما در مقایسه با سرویس های مشابه خارجی نیز باید گفت مهم ترین مزیت آروان داشتن سرورهای متعدد در داخل ایران است. تقریباً هیچکدام از سرویس دهندگان معروف هیچ سروری در ایران ندارند، مسئله ای که باعث می شود کاربران ایرانی با کندی زیادی مواجه شوند. مزیت مهم بعدی در طراحی مدرن و چندلایه ابر آروان نهفته شده است که می تواند سرویس مطلوب تری را ارائه کند. همچنین تلاش شده است نه تنها کلیه امکانات سرویس های خارجی را پوشش دهیم، بلکه با ارتقاء امکانات خود یک تجربه متفاوت را برای کاربران خود به وجود آوریم.

هزینه ی استفاده از سرویس های آروان چه میزان است؟

بسته به امکانات مورد نظر شما و همچنین حجم داده ها و تعداد کاربران هزینه ها متفاوت می شود. برای اطلاعات دقیق می توانید به صفحه پلن های فروش مراجع کنید. فراموش نکنید که استفاده از اَبَر اَبر آروان می تواند در هزینه های میزبانی شما صرفه جویی قابل ملاحظه ای انجام دهد.

چگونه امنیت سایت ما ارتقا پیدا می کند؟

در نظر داشته باشید که هیچ ترافیکی به صورت مستقیم وارد سرورهای شما نمی شود. تمام ترافیک ابتدا وارد ابر آروان شده، پالایش شده و سپس برای شما ارسال می شود. در ابر آروان چند لایه محافظ امنیتی طراحی شده است که شامل دیواره آتش (Firewall)، دیواره آتش وب (WAF) و سامانه تشخیص و جلوگیری از نفوذ (IDS/IPS) می شود.

چگونه سرعت سایت ما افزایش پیدا می کند؟

آروان از ترکیب چند روش مختلف بازدهی و سرعت سایت شما را افزایش می دهد. اول از همه محتوای سایت شما بازنویسی می شود و حجم محتوا و تصاویر به کار گرفته کاهش پیدا می کند. سپس به کمک فشرده سازی بار دیگر حجم سایت کاهش پیدا می کند. و در نهایت محتوای وب شما از طریق قوی ترین سرورهای آروان و از نزدیک ترین موقعیت جغرافیایی برای کاربران ارسال می شود. در واقع کاربری که در اروپا است از سرورهای آروان واقع در اروپا خدمات می گیرد و کاربران آمریکایی از سرورهای داخل آمریکا. کاربران داخل ایرانی هم نه تنها از سرورهای داخل ایران که حتی از سرورهای داخل سرویس دهنده اینترنتی (ISP) خودشان. تلاش شده تا سرورهای آروان در بزرگترین سرویس دهنده های اینترنتی ایران قرار بگیرد و به مرور کلیه سرویس دهنده ها پوشش داده شوند.

آیا استفاده از چنین سرویسی در جهان متداول است؟

توجه داشته باشید که تقریبا تمام سایت های شرکت های بزرگ جهان از جمله یاهو، ماکروسافت، اپل، سیسکو، بی بی سی و ... از سرویسی مشابه اَبَر اَبر آروان استفاده می کنند. تقریبا بیش از 50 درصد از ترافیک اینترنت برروی CDN  ها قرار دارد.